Kontakt

Cestovní kancelář

Alka-Tour Brno, s.r.o.

Vinařská 17a, 628 00 Brno-Pisárky

tel. 602 535 189

info@alkatour.czOdjezdové místo

v Brně

městské lázně ul. Kopečná

  Naši partneři

Autopůjčovna Brno

 

 

Zasílání nabídek emailem

 

Přehled termálních lázní 2024

  zájezd

Nejbližší termín

CENA

Informace

(+další termíny)

MAĎARSKO (jednodenní zájezdy)

Györ

28.9.+5.10.+26.10.

550 Kč

více o zájezdu+další termíny

Mošoň

28.9.+5.10.+26.10.

550 Kč

více o zájezdu+další termíny

MAĎARSKO (vícedenní zájezdy)

4 denní Sárvár

Hotel Park Inn 4*

  13.6.-16.6. + 12.9.-15.9.

8.500 Kč

více o zájezdu+další termíny

SLOVENSKO

 Vel‘ký Meder

25.5.

550 Kč 

více o zájezdu

Slovenský Grob+ Vel‘ký Meder

16.11.-17.11.

2.500 Kč 

více o zájezdu

SLOVINSKO

Moravske Toplice Hotel Ajda

2025: 8.5.-11.5.

8.500 Kč 

více o zájezdu

 

Léčivé vlastnosti termální vody

Mošoň:

Protizánětlivé: Termální voda obsahuje minerály, jako je síra, železo a hořčík, které mají protizánětlivé účinky. To pomáhá při léčbě chronických zánětů, jako je artritida, revmatismus a zánětlivé onemocnění kůže.

Analgetické: Termální voda má mírné analgetické účinky, které pomáhají zmírnit bolest svalů a kloubů.

Uvolňující: Teplota termální vody pomáhá uvolnit svaly a zmírnit napětí. To je prospěšné pro osoby s chronickou bolestí, stresem a úzkostí.

Zlepšuje prokrvení: Termální voda stimuluje krevní oběh, čímž zlepšuje zásobování tkání kyslíkem a živinami. To může urychlit hojení ran a zmírnit otoky.

Zlepšuje kvalitu pokožky: Termální voda hydratuje a zjemňuje pokožku a podporuje regeneraci kožních buněk. To je prospěšné pro osoby se suchou pokožkou, ekzémem a lupénkou.

 

Györ:

Termální voda v Györu je bohatá na minerály, jako je jod, vápník, hořčík a sírany. Díky svému složení má tato voda řadu léčivých účinků.

Pohybový aparát: Úleva od bolesti kloubů a svalů; Zlepšení hybnosti; Léčba chronických zánětů; Rehabilitace po úrazech a operacích

Dýchací ústrojí: Uvolnění hlenů; Zmírnění kašle; Léčba chronické bronchitidy; Posílení imunitního systému

Pokožka: Zmírnění ekzémů a lupénky; Zrychlení hojení ran; Zlepšení prokrvení pokožky; Hydratace a regenerace pokožky

Gynekologické potíže: Zmírnění bolesti při menstruaci; Léčba zánětů; Podpora plodnosti;

Zažívací ústrojí: Zlepšení trávení; Úleva od zácpy; Léčba žaludečních vředů

Další: Posílení imunitního systému; Zmírnění stresu; Zlepšení celkové pohody

 

Velký Meder:

Termální voda ve Velkém Mederu je známá pro své blahodárné účinky na lidské zdraví. Její specifické geotermální složení, bohaté na minerály jako Na, K, NH4, Fe, Ca2 +, Mg2 +, NO3 a Cl, přispívá k léčbě a regeneraci organismu. Zlepšuje prokrvení organismu, zrychluje metabolismus, podporuje vylučování škodlivin z těla, zvyšuje celkovou vitalitu a energii

Pohybový ústrojí: Voda pomáhá při léčbě chronických revmatických onemocnění, artrózy, artritidy, osteoporózy a poúrazových stavů. Ulevuje od bolesti a zánětu kloubů a svalů, zlepšuje pohyblivost a celkovou kondici.

Kůže: Termální voda má blahodárné účinky na ekzémy, lupénku, akné a další kožní problémy. Zvláčňuje a regeneruje pokožku, podporuje hojení ran a zmírňuje svědění.

Dýchací ústrojí: Vdechování par z termální vody pomáhá při chronických zánětech průdušek, astmatu a laryngitidě. Uvolňuje dýchací cesty a zmírňuje kašel.

Nervový systém: Termální voda má relaxační a uklidňující účinky. Pomáhá při stresu, úzkosti a nespavosti. Zlepšuje psychickou pohodu a podporuje klidný spánek.

Imunitní systém: Termální voda posiluje obranyschopnost organismu a pomáhá v boji proti infekcím.

 

Sárvár:

Termální voda v Sárvár Fürdö má mnoho léčivých vlastností, které jsou dány jejím jedinečným chemickým složením. Voda je bohatá na minerály, jako jsou vápník, hořčík, sodík, draslík a sírany, které mají příznivé účinky na lidské zdraví.

Zmírnění bolesti: Termální voda pomáhá uvolnit svaly a zmírnit bolesti kloubů, zad a svalů.

Zlepšení pohyblivosti: Termální voda pomáhá zlepšit pohyblivost kloubů a zmírnit příznaky artritidy a revmatismu.

Zrychlení hojení: Termální voda podporuje hojení ran a popálenin.

Posílení imunitního systému: Termální voda stimuluje imunitní systém a pomáhá organismu bojovat proti infekcím.

Zlepšení dýchání: Termální voda pomáhá uvolnit dýchací cesty a zmírnit příznaky astmatu a bronchitidy.

Zklidnění pokožky: Termální voda pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku a zmírnit příznaky ekzémů a lupénky

Moravské Toplice (Slovinsko)

Termální voda v Moravských Toplicích je známá pro své jedinečné složení a širokou škálu léčivých vlastností. Pramení z hlubin země v hloubce až 1700 m a je přirozeně ohřátá na teplotu až 72 °C. Tato voda je bohatá na minerály, jako jsou sodík, chlorid, vápník, hořčík, železo a mangan, které jí dodávají řadu zdravotních benefitů.

Zmírnění bolesti a zánětu: Termální voda má protizánětlivé a analgetické vlastnosti, které pomáhají zmírnit bolest a zánět kloubů, svalů a tkání. Je obzvláště prospěšná pro osoby trpící artritidou, revmatismem, fibromyalgií a dalšími chronickými bolestmi.

Podpora pohyblivosti: Termální voda pomáhá uvolňovat svalové napětí a ztuhlost, čímž zlepšuje pohyblivost kloubů a celkovou flexibilitu. To může být užitečné pro osoby po úrazech, operacích nebo s chronickými pohybovými poruchami.

Zlepšení prokrvení: Termální voda stimuluje krevní oběh, čímž zlepšuje přísun kyslíku a živin do celého těla. To může vést ke zlepšení celkového zdraví a vitality.

Detoxikace: Termální voda pomáhá odstraňovat z těla toxiny a odpadní látky. To může přispět ke zlepšení funkce jater a ledvin a k posílení imunitního systému.

Péče o pokožku: Termální voda má hydratační a zjemňující vlastnosti, které pomáhají zlepšit zdraví a vzhled pokožky. Může být prospěšná pro osoby trpící ekzémem, lupénkou a dalšími kožními problémy.

Kromě těchto výše uvedených benefitů má termální voda v Moravských Toplicích také relaxační a zklidňující účinky. Koupání v termální vodě může pomoci snížit stres, úzkost a napětí a podpořit celkovou pohodu.

Indikace pro léčbu termální vodou: Artritida; Revmatismus; Fibromyalgie; Chronické bolesti; Zranění a pooperační stavy; Pohybové poruchy; Kožní problémy; Detoxikace; Stres a úzkost

Způsoby využití termální vody: Koupání v bazénech; Koupání v kádích; Pití termální vody;

Inhalace termální páry; Termální zábaly; Aquaterapie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alka-Tour Brno, s.r.o., Ing. Karel Sedlák, Masarykova 31, 602 00 Brno, provozovna Vinařská 17a, 603 00 Brno-Pisárky, Po-Pá 13:00-17:00, IČ: 60737352, DIČ: CZ60737352, tel. 00420 602 535 189