CESTOVNÍ KANCELÁŘ   Alka Tour

Masarykova 31, 602 00 Brno, provozovna Goldova 5, 628 00 Brno-Líšeň, IČ: 60737352, DIČ: CZ60737352

tel. 602 535 189

info@alkatour.cz   www.alkatour.cz   www.autopujcovna.as

 

3denní Maďarsko

23. Festival klobás v Békéscsabě

+ Kecskemét + Szeged + Gyula + Ópusztaszer

Termín 2019: 25.-27.10.(Pá-Ne)               Cena: 4.000 Kč

 

Program:

 

1. den (Pá): Odjezd z Brna v 5:15 přes Bratislavu a Budapešť do Kecskemétu-prohlídka města, známého secesní architekturou, výrobou pálenky a pěstováním a zpracováním papriky. Fakultativně exkurze v distilérii Zwack Unicum vyrábějící proslulé maďarské pálenky a likéry. Segedín (Szeged)-čtvrté největší město Maďarska, s katedrálou Panny Marie a secesní synagogou. Prohlídka města, večer ubytování v hotelu, nocleh.

 

2. den (So): Snídaně, Gyula-secesní město u rumunských hranic, rodiště Albrechta Dürera Staršího, středověký hrad, pověstná 200 let stará cukrárna v biedermayerovském stylu, možnost koupání ve vyhlášených termálních lázních. Odpoledne Békešská Čaba (Békescsaba), místo konání každoročních největších slavností klobás na světě- Csabai Kolbászfesztivál. Čabajská klobása se vyrábí ve městě Békéscsaba. Zde, na samém východě Maďarska, se každoročně na podzim koná tradiční Festival klobás. Návrat na ubytování, nocleh.

 

3. den (Ne): Snídaně, individuální volno v Szegedu nebo koupání v místních termálních lázních, rozdělených na léčebnou a zážitkovou část. Odpoledne zastávka v pusztě-národní historický park v Ópusztaszer se skanzenem typické lidové architektury a památníkem náčelníka Árpáda, který koncem 9. stol. přivedl maďarské kmeny do Karpatské kotliny. Odpoledne odjezd přes Budapešť zpět do ČR. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje: Dopravu, 2x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x snídani, průvodce a pojištění CK pro případ úpadku. Cena nezahrnuje | cestovní pojištění, případné vstupy do objektů a pobytové taxy.

Fakultativně: 1lůžkový pokoj 1 100 Kč, vstup na festival 3000 HUF (cena v r. 2018), komplexní pojištění.