CESTOVNÍ KANCELÁŘ   Alka Tour

Masarykova 31, 602 00 Brno, provozovna Goldova 5, 628 00 Brno-Líšeň, IČ: 60737352, DIČ: CZ60737352

tel. 602 535 189

info@alkatour.cz   www.alkatour.cz   www.autopujcovna.as

Bavorsko a zámky Ludvíka II. Bavorského

 

 

 

 

                        

Termín: 20. – 24.5.2020 (St-Ne)                                             Cena: 6.800 Kč

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Brna v pozdních odpoledních hodinách, Vídeň – večerní prohlídka rakouské metropole, před půlnocí odjezd z Vídně, noční přejezd do Německa.

2. den: Ráno nás přivítá město PASSAU, jehož dlouhá minulost sahá do doby Římanů a které si udržuje středověký kolorit, navštívíme ALTTÖTING – nejstarší a nejslavnější poutní místo v Bavorsku (Svatá kaple, „zázračná“ socha Černé madony, hrob císařského vojevůdce Tilly), návštěva pohádkové stavby zámku NEUSCHWANSTEIN na břehu Labutího jezera a zámku HOHENSCHWANGAU, přejezd na ubytování.

3. den: Ráno nás čeká známé alpské středisko GARMISCH – PARTENKIRCHEN, potom vyjedeme zubačkou na nejvyšší alpský vrchol Německa ZUGSPITZE (nenáročná vysokohorská turistika), procházka soutěskou PARTNACHKLAMM a na závěr dne jezero EIBSEE a návštěva nádherné rozlehlé stavby ze 14. století – benediktinský klášter v ETTALU – prohlídka, večer návrat na ubytování.

4. den: Výlet k jezeru CHIEMSEE, vyjížďka lodí na ostrov uprostřed jezera, kde je postaven další z mnoha zámků Ludvíka II. Bavorského – zámek HERRENCHIEMSEE (replika Versailles), potom buď pěší turistika nebo návštěva velkého aquaparku na břehu jezera nebo termálních lázní a aquaparku ALPAMARE v Bad Tőlz, večer návrat na ubytování.

5. den: Přes OBERAMMERGAU – městečko známé pašijovými hrami a typickými alpskými malbami na fasádách, dojedeme k prohlídce zámku LINDERHOF s překrásnou zahradou, vodotrysky, umělou jeskyní, vodopády a jezerem, před půlnocí návrat do ČR.

 

Cena zahrnuje: Dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování hotelového typu s vlastním SZ na pokojích u Steingadenu, 3x polopenzi a služby průvodce.

Lze dokoupit komplexní pojištění (úraz, storno z důvodu nemoci, léčebné výlohy) za 155 Kč.

Přihláška