Budapešť - prohlídka historické části měst s průvodcem

nebo výstava Rembrandt, lázně Szechenyi a výstava orchidejí busem z Brna 7.11.2019

CESTOVNÍ KANCELÁŘ   Alka Tour

Masarykova 31, 602 00 Brno, provozovna Goldova 5, 628 00 Brno-Líšeň, IČ: 60737352, DIČ: CZ60737352

tel. 602 535 189

info@alkatour.cz   www.alkatour.cz   www.autopujcovna.as

 

1denní MaďarskoBudapešŤ

Prohlídka historické části města s průvodcem

Výstava Rembrandt – Kresby a rytiny

Termální lázně Szechenyi

Výstava orchidejí a bromélií

 

2019: 7.11.(čtvrtek)         CENA: 900 Kč (36 €)

 

 

Program:

 Odjezd v 6:00 z Brna, Nádražní 16 (bývalé městské lázně na ulici Kopečné), z Bratislavy v 7:15 z autobusové zastávky Patrónka, příjezd do Budapešti, náměstí Hrdinů a památník Milénia, prohlídka historické části s města s průvodcem (doprava metrem) nebo výstava Rembrandt, termální lázně Szechneyi, výstava zahradnictví a orchidejí. Odjezd z Budapešti v 17:00, večer příjezd do Bratislavy a Brna.

 

Rembrandt Harmens. van Rijn se narodil v Leidenu před 400 lety, v roce 1606. Při této příležitosti se slaví výstavami po celém světě. S ucelenou prezentací své grafické tvorby se Muzeum výtvarných umění připojuje také k rozsáhlé pamětní sérii. Na naší výstavě je asi 170 rytin a 10 kreseb velkého nizozemského mistra.

Rembrandt je jediný z jeho nizozemských současníků, který se pokusil ukázat plnost života na rozdíl od žánrové specializace. Výstava zahrnuje kresby a grafiku představující žánry portrétu, krajiny a starozákonní a novozákonní témata. Naše poslední výstava Rembranda, která se konala v roce 1965, představovala 14 kreseb a několik obrazů. Rembrandtovy kresby v Budapešti: Saskie u okna, Žena pláč s dítětem a psem, Dům na slunci a vedle Domů, čtyři kresby Albertiny ve Vídni, se žebráckým rodinným psem, slonem, krajinou u řeky Ij a zdmi proroka Jonáše, Ninive a téměř 170 leptů. Výstava Muzea výtvarných umění si klade za cíl představit Rembrandtovo umělecké dílo, které je stále aktuální, i když byl v průběhu staletí obraz jeho umění vždy mírně upraven, přesto se v obdivu nezměnil. Jeho umění není jen vyvrcholením vývoje, který začal malováním Jana van Eycka v 15. století, ale také díky hlubokému humanismu a bohatství výrazu, který vychází z jeho děl, je mimořádnou hodnotou v univerzální lidské kultuře.

Termální lázně Szechenyi otevřené v r. 1881 a nově zrekonstruované, které jsou největším evropským lázeňským komplexem, pramen je nejhlubší a nejteplejší v Budapešti, na povrch vyvěrá voda o teplotě

75 °C. Termální voda je bohatá na minerály, účinná při léčbě pohybového ústrojí, revmatických a nervových potíží, používá se také jako pitná kúru při léčení katarálních poruch dýchacího a zažívacího ústrojí. V blízkosti lázní se nachází ZOO.

Zahraniční vystavovatelé orchidejí: Orchidej Sun Moon Tchaj-wan, Yih Cheng Orchid Taiwan, Currlin Orchideen Německo, Ecuagenera Ekvádor, Orchids4U Polsko, Marketa Aubrechtova Česká republika (insekticidní rostliny) Le Orchidee del Lago Maggiore Itálie. 

 

Doporučujeme si vzít plavky, koupací čepici do plaveckého bazénu v Szechenyi lázních, osušku, župan a gumové přezůvky.

 

Cena zahrnuje: Dopravu a průvodce.

 

Cena nezahrnuje: Vstup do termálních lázní Szechenyi 5.700 HUF, vstup na výstavu zahradnictví a orchidejí 1.900 HUF, důchodci 1.400 HUF, focení 1.000 HUF, vstup na výstavu Rembrandt – kresby a rytiny 3.400 HUF

 

 Lze dokoupit komplexní pojištění (úraz, storno z důvodu nemoci, léčebné výlohy) 30 Kč (1,5 €) / den a místenku na konkrétní sedadlo v autobusu à 50 Kč (2 €). Příplatek za samostatné dvousedadlo pro 1 osobu 500 Kč (20 €).

Přihláška