CESTOVNÍ KANCELÁŘ   Alka Tour

Masarykova 31, 602 00 Brno, provozovna Goldova 5, 628 00 Brno-Líšeň, IČ: 60737352, DIČ: CZ60737352

tel. 602 535 189

alkatour@volny.cz   www.alkatour.cz   www.autopujcovnabrno.cz  

 

KARNEVAL V BENÁTKÁCH

REJ MASEK V POHÁDKOVÉM MĚSTĚ NA LAGUNĚ                          

                                

TERMÍNY: 7.2. – 9.2. a 14.2. – 16.2. 2020

Původní cena: 1.990 Kč

CENA: 1.290 Kč

 

Zažijete světově proslulý karneval na jednom z nejromantičtějších míst na světě. Ulice jsou plné radostného veselí, narazíte zde na nepřebernou spoustu maškarních kostýmů, pořádají se průvody městem. Na hlavním náměstí sv. Marka se konají vystoupení s živou hudbou a řada doprovodných událostí, kterých se mohou účastnit všichni návštěvníci. Pokud byste si náhodou nechtěli obléknout kostým, můžete si nechat udělat malbu na tvář, která je nabízena na zdejších ulicích nebo si alespoň zakoupit krásnou masku. Určitě byste také neměli zapomenout ochutnat typický benátský koblih frittelle, který se prodává pouze během karnevalového období v místních cukrárnách a pekárnách.

 

PROGRAM:

1. den (Pá): Odjezd z Brna ve 21:00 hod (nástupní místa a svozy navazují) - bývalé autobusové nádraží naproti hotelu Grand noční přejezd přes Rakousko do Itálie

2. den (So): Celodenní pobyt v Benátkách – v ranních hodinách příjezd busem na okraj Benátek – Mogliano, společně odjezd příměstským vlakem do Benátek – Venezia S. Lucia. Odtud začíná pěší prohlídka podél Canalu Grande k mostu Ponte di Rialto a na tržnici, kde je osobní volno 1,5 hod. na nákupy a občerstvení. Pak následuje třiceti minutová plavba vaporettem se zastávkou u kostela Santa Maria della Salute, který byl postaven v období moru, jež postihl Benátky v roce 1630. Pak pokrčujeme vaporettem až k Arzenálu. Je to komplex loděnic kolem Velkého doku, který založil v roce 1104 dóže Orlando Falieri. Právě tady vznikaly pod rukama mistrů loďařů válečné i obchodní lodě, které tvořily základ slavné benátské flotily. Od Arzenálu pokračuje pěší prohlídka podél pobřeží směrem k náměstí svatého Marka. Uvidíte Basiliku a náměstí sv. Marka se zvonicí, Kampanilu, Most vzdechů, Dóžecí palác, Prokuraci, Hodinovou věž a další památky Benátek. Odpoledne je volný program – sobotní atmosféra benátského karnevalu, (masky, koncerty, gondoly...). Ve večerních hodinách odjezd z Benátek – plavba vaporettem po Canalu Grande k nádraží a odtud opět odjezd vlakem do Mogliana. Noční přejezd přes Itálii a Rakousko.

3. den (Ne): Příjezd do Brna v ranních hodinách cca 7:00 hod – svozy navazují.

 

Cena zahrnuje: dopravu zahraničním busem s klimatizací, WC, DVD a barem s nápoji za Kč, služby průvodce

 

Cena nezahrnuje: příměstský vlak do/z Benátek, vaporetto, parkovné – celkem 20 (platba v buse u průvodce)

 

Možné příplatky: komplexní cestovní pojištění včetně storna 93 Kč/osoba/ zájezd, místenka v buse 100 Kč/osoba

 

Orientační ceny vstupů: Dóžecí palác + Museo Correale + Museo Archeologico Nazionale 18 € (6-14 let, studenti

do 25 let, senioři nad 65 let 11 €), galerie Baziliky S. Marco 5 €, Kampanila 8 €, Benátky – Academia cca 14 € (studenti 11 €)

 

 

Nástupní místa: Brno, Pohořelice, Mikulov – bez příplatku

Svozová místa obousměrně: Praha, 350 Kč, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Příbor 400 Kč, Zlín 300 Kč, Olomouc 250 Kč, Jihlava, Kroměříž, Uherské Hradiště 200 Kč.

 

Přihláška