CESTOVNÍ KANCELÁŘ   Alka Tour

Masarykova 31, 602 00 Brno, IČ: 60737352, DIČ: CZ60737352

tel. 602 535 189; info@alkatour.cz   www.alkatour.cz   www.autopujcovna.as 

 

Vydejte se s námi do kouzelného Říma ke kořenům evropské kultury a zažijte velikonoční atmosféru v srdci katolické církve-Vatikánu

 

POZNÁVACÍ ŘÍM S NÁVŠTĚVOU VATIKÁNU

V DOBĚ VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ         

 

4denní zájezd do Říma s návštěvou Vatikánu, Koloseum, Forum Romanum, Palátium, Fontána Di Trevi, Španělské schody, Andělský hrad, náměstí Navona…

 

TERMÍN: 10.4. - 13.4. 2020

 PŮVODNÍ CENA 4.290 Kč

AKČNÍ CENA: 3.860 Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. den: Odjezd z Brna ve 13:00 směr Mikulov, Vídeň, Tarvisio. Noční přejezd do Itálie.

2. den: V ranních hodinách příjezd na okraj ŘÍMA. Přejezd metrem do Vatikánu, nejmenšího státu světa. Vatikán bude již slavnostně vyzdoben na velikonoční neděli, ale nebude zde ještě velký počet návštěvníků. Ti se zúčastní papežova kázání až v neděli. Navštívíme Svatopeterské náměstí, chrám sv. Petra – vstup zdarma.

Za poplatek možnost výstupu na kopuli katedrály, odkud je nádherný výhled na Řím a vatikánské zahrady. Dále pokračuje pěší prohlídka k Andělskému hradu a mostu, na náměstí Piazza Navona. Následuje Pantheon a Fontána di Trevi. Po prohlídce Říma v odpoledních hodinách cca kolem 17 hod přejezd na ubytování do hotelu Roma Domus**** asi 50 km severně od Říma. Večeře (v případě zaplacení) - nocleh.

3. den: Po snídani, která je v ceně zájezdu, nás autobus odveze opět na předměstí Říma, odkud se metrem dopravíme do centra a budeme pokračovat v prohlídce. Následuje návštěva kostela San Giovanni in Laterano, Scala Santa – Svaté schody a San Clement – nejstarší křtitelnice. Prohlídka tří antických objektů – Koloseum, Forum Romanum a Palatium. Poté se vydáme k dalším římským památkám: Trajánovo forum a tržnice, Památník V. Emanuela II., Kapitol a Španělské schody. Ve všem Vám bude nápomocen průvodce. Samozřejmě je v rámci zájezdu počítáno i s osobním volnem na nákupy a občerstvení. Ve večerních hodinách se rozloučíme s Římem a následuje odjezd do Česka.

4. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách – v 15:00 Brno. Svozy navazují.

 

Cena zahrnuje: Dopravu zahraničním busem (WC, klimatizace, DVD, občerstvení za Kč), 1x ubytování v **** hotelu ve 2–3lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením - www.romadomushotel.com, 1x rozšířená kontinentální snídaně v hotelu (káva, čaj, džus, pečivo, máslo, džem + formou bufetu na každý stůl sýr, šunka, uzenina) a služby průvodce.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj 600 Kč, komplexní cestovní pojištění 124 Kč/os./pobyt,

večeře 350 Kč/osoba (servírovaná), pobytovou taxu + jízdné metrem cca 10 € a povinné vstupné, které je součástí programu Koloseum + Forum Romanum + Palatium 15 € - platba v buse u průvodce.

Vstupy: Výstup na kopuli Sv.Petra 10 €, vstup do chrámu sv. Petra zdarma, Individuálně je možnost navštívit Vatikánská muzea se Sixtínskou kapli - 30 €. Koloseum + Forum Romanum + Palatium 14 €.

Nástupní místa zdarma: Brno, Pohořelice, Mikulov                                                       

Svozy za příplatek obousměrně: Praha 380 Kč, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Příbor 390 Kč, Zlín 250 Kč, Olomouc, Jihlava, Kroměříž, Uherské Hradiště 200 Kč. Děti do 18 let a senioři nad 65 let mají na svozy 50 % slevu.

Přihláška